Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Καλώς ήρθατε στο tmaxclub.gr!
Σας ευχόμαστε καλή διαμονή!

ΘΕΜΑ: T-Maxakias wannabe

T-Maxakias wannabe 05/01/2019 12:47 #1

  • Calliorinho
  • Το Άβαταρ του/της Calliorinho
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 4
Καλησπέρα σας και από μένα Χρόνια πολλά και καλή Χρονιά.
Με λένε Στέφανο και είμαι κάτοχος ενός Gillera Nexus 300i matt , πριν από τις γιορτές μου είχε μπει ο διάολος dontspeak στο κεφάλι και μου λέει πούλα το μωρέ και πάρε ένα T-Max! οπότε έχω αρχίσει και ψάχνομαι σε car.g,r sites, και forum για οτιδήποτε χρήσιμο μπορώ να βρω ώστε να καταλήξω στην αγορά. Το budget είναι 4-5 χιλιάρικα (btw τόσο είχα πάρει το Nexus καινούριο το 2012). Θα ήθελα λοιπόν συμβουλές προτάσεις για μοντέλο και χρονολογία και τι να προσέξω και τι να αποφύγω καθώς στις αγγελίες βρίσκεις μοντέλα του 05-06 στα 4 χιλιάρικα και βρίσκεις και μοντέλα του 8-10 στα 5. Οτιδήποτε θα μπορούσε να φανεί χρήσιμο για την τελική επιλογή μου καλοδεχούμενο από εσάς. Εύχομαι να τα πούμε και από κοντά κάποια στιγμή μαζί μετά εργαλεία μας! Ευχαριστώ...!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

T-Maxakias wannabe 06/01/2019 20:09 #2

  • tmaxaxi
  • Το Άβαταρ του/της tmaxaxi
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • ACHILLES
  • Δημοσιεύσεις: 179
Πρώην κάτοχος και εγώ του πολύ τιμιου Nexus 300..
Σε γενικές γραμμές προσωπική μου άποψη το μεταχειρισμένο είναι σαν να βάζεις το χέρι μέσα σε μια λαχειοφορο και τραβάς λαχνό. Γενικά θα σου πρότεινα να πας σε TMAX του 2009 2010 (έχει καλύτερη μπροστινή ανάρτηση, άλλο σκελετό, καλύτερα φρένα ) από το 2005 2006 και τα Περισσότερα του 2009 2010 στα 5000 δεν έχουν ABS. Ίσως χρειαστεί να ανέβεις λιιιγο ακόμα για να πάρεις ένα του 2010 με ABS.
Καλή επιτυχία στην αναζήτησή σου.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

T-Maxakias wannabe 06/01/2019 23:07 #3

  • Calliorinho
  • Το Άβαταρ του/της Calliorinho
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 4
Γεια σου φίλε, σε ευχαριστώ για την απάντηση. Θεωρείς ότι το ABS είναι κάτι must για την επιλογή που θα κάνω? ούτε το Nexus έχει ABS οπότε διαφορά δεν μου κάνει στον τρόπο που έχω μάθει-συνηθίσει να οδηγώ. τα 5000 δυστυχώς για μένα είναι ταβάνι και η αλήθεια είναι πως δεν υπάρχουν αρκετές αξιόλογες περιπτώσεις στα χρήματα που ψάχνω τουλάχιστον. cryman
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

T-Maxakias wannabe 07/01/2019 19:27 #4

  • gyiama
  • Το Άβαταρ του/της gyiama
  • Offline
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 2163
Το abs επιβάλλεται στο Tmax και αξίζει κάθε ευρώ επιπλέον που θα ξοδέψεις. Υπάρχουν μηχανάκια αξιόλογα στα χρήματα που ζητάς αν ψάξεις. Συγκεκριμένα υπάρχει και από παιδί εδώ στο φόρουμ white max περίπου σ αυτά τα χρήματα σε άψογη κατάσταση
????
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

T-Maxakias wannabe 07/01/2019 19:44 #5

  • xatzakos-560
  • Το Άβαταρ του/της xatzakos-560
  • Offline
  • Συντονιστής
  • Δημοσιεύσεις: 832
Καλησπέρα φίλε μου και καλή χρονιά αν σε ενδιαφέρει έχω ένα ΤΜΑΧ 500 του 2010 ελληνικής αντιπροσωπείας πρώτο χέρι είναι το επετειακό για τα 10 χρόνια ΤΜΑΧ

www.car.gr/classifieds/bikes/view/16574058/

Πιστεύω ότι θα κάνεις την καλύτερη επιλογή εγώ το δίνω μόνο και μόνο για να πάρω το 530 μια φορά ΤΜΑΧ για πάντα ΤΜΑΧ...
Και πάλι καλός όρισες στην πάρε μας
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

T-Maxakias wannabe 07/01/2019 22:40 #6

  • Calliorinho
  • Το Άβαταρ του/της Calliorinho
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 4
Το έχω δει το μηχανάκι του φίλου και είναι πραγματικά κουκλί, όμως δεν το έχω "παρκάρει" λόγω της διαφοράς που υπάρχει και της απόστασης από Αθήνα. :/
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

T-Maxakias wannabe 08/01/2019 07:32 #7

  • xatzakos-560
  • Το Άβαταρ του/της xatzakos-560
  • Offline
  • Συντονιστής
  • Δημοσιεύσεις: 832
Καλημέρα φίλε μου και εγώ από Αθήνα μάλλον θα πάρω το επόμενο... Γύρω στο 100 θέλει η μεταφορική για να το πάει Αθήνα αλλά επειδή το έχω ψάξει λίγο μπορείς και με το τρένο στο ένα βαγόνι εσύ και ποιο πίσω το ΤΜΑΧ... αν δεν βρεις κάτι καλό ποιο κοντά σε εσένα...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.