Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Δευτέρα 16/02/15 - Tre Marie

Δευτέρα 16/02/15 - Tre Marie 11/02/2015 15:36 #1

  • River
  • Το Άβαταρ του/της River
  • Offline
  • God Tmaxista
  • ΓΙΩΡΓΟΣ
  • Δημοσιεύσεις: 8964
Δευτέρα 16 Φεβρουαρίου 2015 και ώρα 20:00, ξεκινάει η καθιερωμένη μας συνάντηση, στο Tre Marie, Εθνικής Αμύνης 3.







...γιατί καλό το φόρουμ και το internet, αλλά η προσωπική επαφή δεν αντικαθίσταται...πάνω απ' όλα είμαστε άνθρωποι, πάνω απ' όλα είμαστε παρέα!
Ας μαζευτούμε λοιπόν να γνωριστούμε, όσοι δεν είχαμε μέχρι τώρα την τιμή, και να ξαναειδωθούμε όσοι ήδη γνωριζόμαστε!
Ευκαιρία να ξεφύγουμε λίγο από την καθημερινότητα και να ανταλλάξουμε πέντε κουβέντες με χιούμορ και διάθεση!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δευτέρα 16/02/15 - Tre Marie 17/02/2015 09:04 #2

  • Kossos
  • Το Άβαταρ του/της Kossos
  • Offline
  • Adult Tmaxista
  • TechMax
  • Δημοσιεύσεις: 465
Ντοκουμέντα από ενα νέο μέλος που κατέβηκε για να μας γνωρίσει...

Και μας είδε ολους
Τελευταία διόρθωση: 17/02/2015 09:12 από Kossos.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δευτέρα 16/02/15 - Tre Marie 17/02/2015 09:33 #3

  • maximos
  • Το Άβαταρ του/της maximos
  • Online
  • Συντονιστής
  • Δημοσιεύσεις: 10293
Λάζαρε καταλαβαίνω το ειρωνικό στυλ της γραφής σου αλλά είναι λίγο άκυρο....

Πρώτον γιατί ως νέο μέλος που αναφέρεις δεν μπήκε να δηλώσει ότι θα έρθει ώστε κάποιος από μας να φροντίσει να είναι εκεί για να τον υποδεχτεί.

Δεύτερον γιατί κανείς δεν είχε δηλώσει "παρών" ότι θα παραβρεθεί κ δεν παραβρέθηκε...

Κ τρίτον γιατί κατεβήκατε παρέα ενώ ήξερες ότι κανείς δεν έχει δηλώσει ότι θα πάει...

Αρα προς τι η συγκεκριμένη φωτογραφία κ το σχόλιο από κάτω δεν μπορώ να καταλάβω....

Φιλικά πάντα!
Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δευτέρα 16/02/15 - Tre Marie 17/02/2015 09:52 #4

  • sotiris-kalintzakis
  • Το Άβαταρ του/της sotiris-kalintzakis
  • Offline
  • Συντονιστής
  • Δημοσιεύσεις: 671
Τον γνωρισα κ εγω...χαχαχαχα
Τελευταία διόρθωση: 17/02/2015 10:27 από maximos.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δευτέρα 16/02/15 - Tre Marie 17/02/2015 10:31 #5

  • River
  • Το Άβαταρ του/της River
  • Offline
  • God Tmaxista
  • ΓΙΩΡΓΟΣ
  • Δημοσιεύσεις: 8964
όπως είπε και ο Γιάννης Λάζαρε, το συγκεκριμένο ποστ σου μόνο ειρωνεία και "κακία" βγάζει και δεν καταλαβαίνω τον λόγο που το έκανες!

γιατί από τη στιγμή που δεν έχεις δει ούτε μία δηλωμένη συμμετοχή, δεν μας γνωστοποιείς είτε εσύ είτε ο φίλος που ήρθε για πρώτη φορά, ότι θα παρευρεθείτε??

υπάρχουν φορές που κι εγώ έχω κατέβει από το Ρύσιο και βρισκόμαστε όλο κι όλο 4-5 άτομα....τι έπρεπε δλδ να κάνω? να μπω να ανεβάσω φωτο και να πω "μπράβο σας απαράδεκτοι"?

ο χειμώνας γενικά είναι "μυστήρια" εποχή για συναντήσεις...μαζί με αυτό υπάρχουν σε συγκεκριμένα πολύ ενεργά μέλη (κι εγώ μέσα) αυξημένες υποχρεώσεις, οι οποίες δεν τους επιτρέπουν να παρευρίσκονται τόσο συχνά πλεον...

παλιότερα ανεβάζαμε συνάντηση και μπαίνατε όλοι από κάτω και δηλώνατε αν θα έρθετε ή όχι.....τώρα ούτε αυτό δεν γίνεται! εγώ τουλάχιστον όποτε είναι να έρθω, το δηλώνω!

τέλος πάντων...δεν το δίνω περισσότερη συνέχεια....ευελπιστώ ότι σε λίγο διάστημα που θα ζεστάνει σιγά σιγά κι ο καιρός και θα γίνουν και κάποιες αλλαγές, θα επανέλθουν τα πράγματα στη φυσιολογική τους ροή!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δευτέρα 16/02/15 - Tre Marie 17/02/2015 16:15 #6

  • Socrates
  • Το Άβαταρ του/της Socrates
  • Offline
  • God Tmaxista
  • '06
  • Δημοσιεύσεις: 2363
Αγαπητοί φίλοι...
Προβληματίστηκα για το αν θα πρέπει να γράψω ή όχι την γνώμη μου επάνω σε ένα θέμα που δεν με αφορά προσωπικά, που δεν έχω εμπλακεί και να γίνω - ίσως και πάλι -ο κακός της παρέας. Καταρχήν στενοχωρέθηκα που διάβασα τα παραπάνω και η πρόθεσής μου είναι να πω μια γνώμη ώστε στο μέλλον να μην υπάρξει ανάλογο πρόβλημα.
Θέλω επίσης να σας διαβεβαιώσω οτι δεν έχω καμία επικριτική πρόθεση για οτι γράφω, η μόνη πρόθεσής μου είναι να σας δείξω οτι η κάθε πλευρά μπορεί να έχει δίκιο και άδικο μαζί...
Ανάλογα λοιπόν απο την οπτική γωνία που το βλέπει η κάθε πλευρά, μπορώ να πω σαν τρίτος παρατηρητής οτι...
Δίκιο λοιπόν μπορεί να έχει και ο Λάζαρος....
Δίκιο μπορεί να έχει και ο Γιάννης με τον Γιώργο...
Όλες οι τοποθετήσεις ειναι λογικές και στέκουν...
Η δική μου γνώμη είναι οτι όταν υπάρχει μια πρόσκληση για μια εκδήλωση, οποιαδήποτε εκδήλωση κι αν ειναι αυτή, εκ μέρους της συντονιστικής επιτροπής ή της ηγεσίας του (tmaxclub), πάντα ένα τουλάχιστον μέλος της πρέπει να παραβρίσκεται στην εκδήλωση εάν δεν μπορούν οι υπόλοιποι εκτός και αν όλοι ( της Σ.Ε.) δηλώσουν οτι δεν θα πάνε, που στην περίπτωση αυτή το καλύτερο θα ειναι η ακύρωση της εκδήλωσης γιατι δεν ξέρουν όλα τα μέλη, την Σ.Ε. και μπορεί ενα νέο μέλος να παει και να μην βρει κανένα, οπως έγινε. Με αυτή τη λογική έχει δίκιο ο Λάζαρος.
Τα επιχειρήματα του Γιάννη και του Γιώργου λογικότατα, αφού κανένας δεν δήλωσε την πρόθεση να πάει.. Πιθανόν κι εγω στη θέση τους θα είχα παρασυρθεί, θα σκεφτόμουνα και θα έκανα το ίδιο. Αλλά οπως πολύ καλά γνωρίζουμε υπάρχουν και μέλη που δεν γράφουν στο φόρουμ, αλλά πηγαίνουν στις εκδηλώσεις, πολλοί μάλιστα την τελευταία στιγμή και οπως έγινε στην περίπτωση, να έρθει και ενα νέο μέλος απροειδοποίητα. Πάντα υπάρχει αυτή η πιθανότητα όταν υπάρχει ανοιχτή πρόσκληση με θέμα στο φόρουμ... και σε αυτήν τη περίπτωση επιβάλετε να ειναι εκεί ο οικοδεσπότης!
Θεωρώ λοιπόν οτι για την καλύτερη λειτουργία του θεσμού και την αποφυγή παρεξηγήσεων απο εδώ και στο εξής, εάν υπάρχει κάποια εκδήλωση απο μέρους του (tmaxclub) ένας εκ της Σ.Ε. να την ´´ χρεώνεται ´´ και απαρέτητα να πηγαίνει στην εκδήλωση ή εάν δεν μπορεί κι αυτός, η εκδήλωση να ματαιώνεται.
Δεδομένου του γεγονότος οτι δεν είχαμε άλλο ανάλογο κρούσμα και οπως λένε και οι παλιοί ´´ εάν δεν πάθεις δεν θα μάθεις ´´ ας γίνει το γεγονός αφορμή για την βελτίωση μας γενικότερα και οχι αφορμή για παρεξήγηση..
Θέλω να πιστεύω οτι θα βοηθήσουν αυτά που εγραψα, αλλιώς τζάμπα ο κόπος.. Ευχαριστώ.
Ζήσε μονάχα τη στιγμή και άσε το μετά,
ένα σωσίβιο είναι η ζωή, που ξεφουσκώνει αργά..
Τελευταία διόρθωση: 17/02/2015 16:35 από Socrates.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δευτέρα 16/02/15 - Tre Marie 17/02/2015 16:33 #7

  • River
  • Το Άβαταρ του/της River
  • Offline
  • God Tmaxista
  • ΓΙΩΡΓΟΣ
  • Δημοσιεύσεις: 8964
Σωκράτη μέχρι ένα σημείο το σκεπτικό σου είναι σωστό, αλλά εγώ να προσθέσω έναν ακόμη παράγοντα:

η συνάντηση είναι ένα εβδομαδιαίο γεγονός και όχι κάτι "έκτακτο" όπως π.χ. κάποια εκδρομή ή εκδήλωση, όπου εκεί συμφωνώ 100% μαζί σου ότι πρέπει κάποια μέλη από την Σ.Ε -αν όχι όλη- να δώσουν το παρόν!

τα μέλη της Σ.Ε. είμαστε 5 και είναι σχετικά εύκολο να υπάρξουν κάποιες Δευτέρες από τις 52 του έτους, που να μην μπορεί να πάει κανείς από τους 5 μας!

οπότε δεν θεωρώ ότι μια εβδομαδιαία συνάντηση, η οποία αποτελεί ένα καθιερωμένο event, πρέπει να ματαιώνεται αν δεν μπορεί κανείς από τους 5 μας....και εκτός αυτού μπορεί κάποιος να έχει δηλώσει ότι θα πάει και τελευταία στιγμή να τύχει κάτι και να μην μπορέσει...ανθρώπινο είναι αυτό.

εγώ θεωρώ ότι έχουμε δώσει μεγαλύτερη έκταση από όσο πρέπει! ο Λάζαρος δεν είναι νέο μέλος που μας γνώρισε χτες....εφόσον δεν είδε δηλωμένες συμμετοχές και είχε σκοπό να κατέβει με κάποιο καινούριο μέλος, μπορούσε κάλλιστα να γράψει στο θρεντ της συνάντησης ή ακόμη καλύτερα να πάρει ένα τηλ σε κάποιον από μας...

από εκεί και πέρα, μπορώ να καταλάβω την απογοήτευση ή την "ξενερα" αν θες αυτού που κατεβαίνει στη συνάντηση και δε βρίσκει κόσμο, αλλά νομίζω πως υπάρχουν καλύτεροι τρόποι αντιμετώπισης μετά...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Δευτέρα 16/02/15 - Tre Marie 17/02/2015 16:36 #8

  • maximos
  • Το Άβαταρ του/της maximos
  • Online
  • Συντονιστής
  • Δημοσιεύσεις: 10293
Σωκράτη μου η καθιερωμένη συνάντηση δεν θεωρώ ότι θεωρείται εκδήλωση έτσι ώστε να πρέπει όπως κ να χει κάποιος από εμάς να είναι εκεί...
Όσο για την ακύρωση της δλδ αν εμείς δεν μπορούμε να παραβρεθουμε τι πρέπει να ακυρώσουμε την συνάντηση? Κ αν θέλουν να πάνε αλλά μέλη?
Εννοείται ότι είμαι ανοιχτός για κουβέντα.
Υ.Γ στην τελική στην συνάντηση ήταν ο Σωτήρης, ο Ηλίας κ ο Tan tan.
Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Δευτέρα 16/02/15 - Tre Marie 17/02/2015 21:12 #9

  • giannisfotopoulos
  • Το Άβαταρ του/της giannisfotopoulos
  • Offline
  • God Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 2125
Εγώ θα συμφωνήσω ότι πρέπει να δηλώνουμε συμμετοχή όταν είναι να παρευρεθουμε.
Δεν είναι κόπος...(το λέω και για μένα φυσικά που δεν το πράττω πάντα)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.