Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: BMW C650 Sport και C650 GT, 2016

BMW C650 Sport και C650 GT, 2016 25/01/2016 10:28 #31

  • KonstantinosEnte
  • Το Άβαταρ του/της KonstantinosEnte
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 47
αυτος ο ογκος εκει στην μεταδοση ειναι ολο ποιοτητα !!! και το πλαινο ασπρο αμορτισερ επισης!! και τα κινεζικα πλαστικα!! και το τζαμι που μολις πας 120 κμ τρεμει σαν το ψαρι και νομιζεις οτι θα φυγει να σ κοψη το κεφαλι!!! .. οσο για το c1 το ειχε φιλος το 2001 και μολις οδηγησε το Τμαχ που ειχα τοτε !! πηγαμε σε 5 λεπτα στην γιαμαχα και το καναμε ανταλαγη .. επειδη εχω αγορασει καμια 50 αυτοκινητα και καμια 50 μοτο!! εχω μια εμπειρια και βλεπω τους γερμανους να εχουν γινει πονηροι !! κανουν 2-3 σημεια ποιοτικα και τα υπολοιπα κινεζιες !!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

BMW C650 Sport και C650 GT, 2016 25/01/2016 11:13 #32

  • gyiama
  • Το Άβαταρ του/της gyiama
  • Offline
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 2163
Προφανώς δεν έχεις προσέξει την ζελατίνα του Tmax ειδικά στο δικό σου μοντέλο η κοντή που φτάνει στα 120, προφανώς δεν γνωρίζεις ότι εκείνο το άσπρο αμορτισέρ ειναι shacs και προφανώς δεν κατάλαβες τι λέω για το c1 το οποίο δεν είπα ότι ήταν "καλό" μηχανάκι αλλα σε ότι αφορά ποιότητα πλαστικών και συναρμογής δεν εχει καμία σχέση με τα υπόλοιπα.οπως και στα καινούργια μοντέλα πάλι το ίδιο ισχύει! Τώρα σε ότι αφορά την μετάδοση και το μοτέρ του c650 ναι οκ ειναι kymcko δυστυχώς αλλα και πάλι σε μαμά μορφή μας ρίχνει καμια δεκαριά ταχυδρομικους κώδικες !
????
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

BMW C650 Sport και C650 GT, 2016 25/01/2016 12:03 #33

  • KonstantinosEnte
  • Το Άβαταρ του/της KonstantinosEnte
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 47
προφανως η ζελατινα απο το τ μαχ μου ...ειναι βραχος!! προφανως το αμορτισερακι το σακς!! ειναι φτηνοκατασκευη!!( μαλλον εισαι της ταμπελας!!!) σακς, κιμκο, μπε-βε αχταρμας δηλαδη!!... τωρα το σι 1 ηταν ενα λαθος προτζεκτ που καταργηθηκε!!! (ενα κλουβι με ροδες!!) εσπασε κοσμος χερια πεφτωντας !! προφανως!! μπερδευψες τα 500κε με τα 650κε .... τα υπολοιπα τα ειπες μονος σου!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

BMW C650 Sport και C650 GT, 2016 25/01/2016 13:40 #34

  • gyiama
  • Το Άβαταρ του/της gyiama
  • Offline
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 2163
Δυστυχώς φίλε μου με ημιμάθεια και με θεωρία δεν γίνεται συζήτηση.ουτε με λόγια του αέρα! Αν έχεις τεκμηριωμένες απαντήσεις μπορείς να τις παραθέσεις! Το ότι το c1 δεν ήταν ποιοτικά καλό με το ότι έσπαγαν τα χέρια τους που κολλάει δεν καταλαβαίνω.το ότι στο ΔΙΚΟ ΣΟΥ Tmax τα πάντα είναι τέλεια ενώ σε όλα τα αλλα έχουν διαφορα κουσούρια ούτε αυτό το καταλαβαίνω,το ότι έβγαλες "φθηνό" ενα μηχανάκι το οποίο στο μονο που μπορεί (μέχρι στιγμής δεν εχει αποδειχθει ότι ισχύει) να ειναι χειρότερο απ το Tmax ειναι η αξιοπιστία στον κινητήρα ( να σημειώσουμε ότι το ενα φοράει κινητήρα 2 χρόνων και το άλλο 15) ενώ σε επίπεδο εξοπλισμού και ποιότητας ειναι εφάμιλλο και ανώτερο πάλι δεν το καταλαβαίνω !


ΥΓ και ετσι για την πληροφορια , στο 2008 μοντελο η κοντη η μαυρη η ζελατινα μετα τα 100χλμ μετακινειται προς τα πισω 2,5 -3 ποντους και ακουμπάει πανω στο πλαστικο καλυμα που βρισκεται πανω απ το καντραν! Η μαμα παλι τρεμει κι αυτή σαν το ''ψαρι'' όπως ΄λες και εσυ κι ακομα περισσοτερο λαο χωρις να προσφερει ουσιαστικη προστασια αν το υψος του αναβατη είναι 170+
????
Τελευταία διόρθωση: 25/01/2016 13:44 από gyiama.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

BMW C650 Sport και C650 GT, 2016 25/01/2016 13:48 #35

  • River
  • Το Άβαταρ του/της River
  • Offline
  • God Tmaxista
  • ΓΙΩΡΓΟΣ
  • Δημοσιεύσεις: 8964
μην τρελαινεστε ρε! μηχανακι χωρις κουσουρι δεν υπαρχει!
το ΤΜΑΧ εχει πισω του 15 χρονια ιστορια, οποτε τα 3 χρονακια του BMW και με ελαχιστες πωλησεις δεν μπορουν να συγκριθουν!
σε καποιους τομεις ειναι ανωτερο το ΤΜΑΧ, σε καποιους αλλους τομεις οι Βαυαροι ειναι μπροστα
ποιοτικα παντως δεν απεχουν πολυ τα δυο μηχανακια.....καποια κουσουρια σε πλαστικα εχει και το ΤΜΑΧ....καποια εχει και το BMW...
περισσοτερα μετα το συγκριτικο μας.....οσονουπω!!! motom
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

BMW C650 Sport και C650 GT, 2016 25/01/2016 17:24 #36

  • KonstantinosEnte
  • Το Άβαταρ του/της KonstantinosEnte
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 47
Τα μηχανακια που εχω αγορασει ΔΙΚΑ ΜΟΥ εννοω!! ουτε τα εχεις δει στην ζωη σου!! οποτε σου ριχνω το μυθο τις θεωριας και τις ημιμαθειας ..το 1978!! ειχα το πρωτο φιαγμενο τετραχρονο χοντα!! και περνουσα διχρονα τις κατηγοριας μου τοτε τα διχρονα ηταν μονοδρομος!! τη οδηγουσες τοτε εσυ??? 1) οσο τωρα για την ζελατινα μαλλον αυτη φορας εσυ!! .. εγω φοραω αλλη και δεν εχω το προβλημα σου!! 2) θα μιλησεις για αξιοπιστια bmw μετα απο τα 15 χρονια..Τοσα εχει το Τ μαχ.. 3) εξοπλισμο εννοεις την θερμαστρα στον ποπο!!.. 4) οταν οδηγεις διτροχο τρως κ λιγο αερα!! αλλιως παρε την κουρσα σου!!.. 5) το c1 εχεις δικιο ηταν γερο .. για να αντεχει στης ξαπλες!! (αληθεια το εχεις οδηγησει??) 6) το Τ μαχ μου εχει 100.000κμ και ειναι 560 απο τοτε.. 2008!! ααα!! και κατι ακομη αλλαξα δισκους συμπλεκτη !! προχθες μετα απο + 100.000 κμ για πρωτη ΦΟΡΑ!! αυτο ειναι!!... ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ!! φιλικα!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

BMW C650 Sport και C650 GT, 2016 25/01/2016 17:42 #37

  • pipokas
  • Το Άβαταρ του/της pipokas
  • Offline
  • Tuner Tmaxista
  • 2010
  • Δημοσιεύσεις: 662
δε χρειαζεται φιλε να γινεσαι επιθετικος ουτε να διατυμπανιζεις οτι εχεις μεγαλο πορτοφολι,ο ανθρωπος τ μαχ εχει δεν εχει bmw,ξαναδιαβασε τι συζητηση απ την αρχη να καταλαβεις τι εννοε........φιλικα
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

BMW C650 Sport και C650 GT, 2016 25/01/2016 17:45 #38

  • River
  • Το Άβαταρ του/της River
  • Offline
  • God Tmaxista
  • ΓΙΩΡΓΟΣ
  • Δημοσιεύσεις: 8964
επειδη με τον γραπτο λογο εχουμε δει ουκ ολιγες φορες να γινονται παρεξηγησεις, θα παρακαλεσω πολυ να πεσουν οι τονοι!

ο καθενας μπορει να εχει την αποψη του, την οποια οφειλουμε να σεβαστουμε και αν θελουμε να την αντικρουσουμε το κανουμε παντα με επιχειρηματα και φυσικα με κοσμιοτατο τροπο!

ευχαριστω.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

BMW C650 Sport και C650 GT, 2016 21/11/2016 18:32 #39

  • iraklis
  • Το Άβαταρ του/της iraklis
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • iron max 2015
  • Δημοσιεύσεις: 85
Γνωρίζει κανείς αν ο κοφτης από το C 650 sport βγαίνει κ πια είναι η πραγματική τελική του;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:BMW C650 Sport και C650 GT, 2016 21/11/2016 21:03 #40

  • River
  • Το Άβαταρ του/της River
  • Offline
  • God Tmaxista
  • ΓΙΩΡΓΟΣ
  • Δημοσιεύσεις: 8964
Ότι βγαίνει, βγαίνει...Το θέμα είναι ποιος το κάνει εδώ στο Ελλαντα...
Τώρα το ποσό πιάνει χωρίς τον κόστη, δεν γνωρίζω....φαντάζομαι έχει να δώσει καμία 10αρια χλμ ακόμη γιατί πριν μπει ο κοφτής το νιώθεις ότι έχει ακόμη ψυχή το μοτέρ...
Νομίζω ότι φτιαγμένο πάντως (βαριατορ, εξάτμιση, οδηγό ροπής μοσκατελι κ.α) έχει 200ρισει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:RE: BMW C650 Sport και C650 GT, 2016 21/11/2016 21:42 #41

  • maximos
  • Το Άβαταρ του/της maximos
  • Online
  • Συντονιστής
  • Δημοσιεύσεις: 10293
iraklis έγραψε:
Γνωρίζει κανείς αν ο κοφτης από το C 650 sport βγαίνει κ πια είναι η πραγματική τελική του;
Ηρακλή τον έχουν βγάλει στην Αθήνα αλλά όχι με σωστό τρόπο κατ εμε...ταυτόχρονα με τον κόφτη δεν δουλεύει το abs κ που κ που τρώει κ κάτι αναλαμπες το καντράν. Τελική περίπου στα 190+.

via tapatalk
Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

BMW C650 Sport και C650 GT, 2016 21/11/2016 23:45 #42

  • iraklis
  • Το Άβαταρ του/της iraklis
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • iron max 2015
  • Δημοσιεύσεις: 85
Είχα μία συζήτηση με κάποιον που έχει το συγκεκριμένο μηχανάκι κ μου έλεγε ότι έχει βγάλει τον κοφτη κ πιάνει 205 χλμ κ μου φάνηκαν πολλά δ τον πίστευα για αυτό ρώτησα. Άσε που μπαίνω κ εγώ σε σκέψεις είναι όμορφο μηχανάκι αλλά όχι σαν το Iron max...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:RE: BMW C650 Sport και C650 GT, 2016 22/11/2016 09:58 #43

  • maximos
  • Το Άβαταρ του/της maximos
  • Online
  • Συντονιστής
  • Δημοσιεύσεις: 10293
iraklis έγραψε:
Είχα μία συζήτηση με κάποιον που έχει το συγκεκριμένο μηχανάκι κ μου έλεγε ότι έχει βγάλει τον κοφτη κ πιάνει 205 χλμ κ μου φάνηκαν πολλά δ τον πίστευα για αυτό ρώτησα. Άσε που μπαίνω κ εγώ σε σκέψεις είναι όμορφο μηχανάκι αλλά όχι σαν το Iron max...
Μήπως τον λέγαν Κώστα......; Η Λάμπρο;

via tapatalk
Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

BMW C650 Sport και C650 GT, 2016 22/11/2016 10:58 #44

  • Dr.masas
  • Το Άβαταρ του/της Dr.masas
  • Offline
  • User is blocked
  • Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ
  • Δημοσιεύσεις: 2264
Εγώ πάντως συνάντησα πριν 3 μέρες ένα στο φανάρι(πρέπει να ήταν το παλιό μοντέλο) και τον ξεφτίλησα byebyeb από φανάρι σε φανάρι! Ίσως να υποτιμησε το γερότμαχ μου... no no
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:RE: BMW C650 Sport και C650 GT, 2016 22/11/2016 11:33 #45

  • iraklis
  • Το Άβαταρ του/της iraklis
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • iron max 2015
  • Δημοσιεύσεις: 85
Κώστα τον λένε. Είναι γνωστός;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.